Vítejte v naší databázi citátů.

Momentálně máme celkem 5366 uložených citátů a přísloví od 764 autorů. Na dalších citátech a autorech se samozřejmě pracuje. Už teď tady ale najdete výroky třeba od Ernesta Hemingwaye, Voltaira, Honoré de Balzaca a z našich například od Karla Čapka, Jana Wericha, Františka Ladislava Čelakovského a spousty dalších.

Máme zde i internetovou pohlednici, ... trošku zvláštní. Místo pohlednic zasíláme citáty. Můžete to hned vyzkoušet - u každého citátu je ikonka obálky. Když na ni kliknete, můžete zvolený citát poslat. Stránky také obsahují informace o autorech citátů. Stačí kliknout na jméno autora u příslušného citátu.

Pokud se Vám citáty líbí, můžete si je přidat k oblíbeným. Můžete nám také přispět do knihy návštěv. Třeba mi napište jak se Vám citáty líbí nebo co Vám tady chybí.

Při sbírání citátů jsem narazil i na spoustu přísloví, které by byla škoda nezveřejnit. Zde je najdete. Před časem jsem stvořil kategorii citáty běžných smrtelníků. Stala se poměrně populární. Máte nějaký vlastní výrok, o který se chcete podělit s ostatními nebo chcete dokázat, že se vyrovnáte starým filozofům? Tady máte možnost.

Musím poděkovat několika kamarádům, kteří mi s citáty pomohli. Za humorné citáty musím poděkovat Petru Hellingerovi, za vkládání do databáze Evě Pavlasové a Tomáši Mackovi. Tomášovi též za třídění citátů. Za informace o autorech děkuji Jitce Janečkové, evengelin@centrum.cz (jméno mi nikdy neprozradila) a Ivě Hrabové. A nakonec též musím poděkovat Milfovi, který mi opravil problém s diakritikou v knize hostů (na který já nemohl přijít :-) Objevila se nová dobrá duše, která pro vás citáty doplňuje. Velký dík tedy patří Kamile Bergmannové.

A co Vy? Znáte nějaké pěkné citáty nebo přísloví, které tu nejsou? Objevili jste nějakou chybu (pravopisnou, špatně zatříděný citát nebo třeba nějaká informace o autorovi nesedí)? Tak mi prosím citáty pošlete a o chybám informujte na spravce@the.cz.

Vím, že vám nemůžu zabránit kopírovat obsah stránek, ani já nejsem autor výroků. Když máte ale potřebu stránky sprostě vykrádat, aspoň si k nim udělejte vlastní design a neberte si ten můj - docela mě to uráží. Pokud chcete citáty použít ve svých stránkách, napište mi. Dám Vám skript, který bude ve Vašich stránkách zobrazovat citát.

Jste 1075349. návštěvníkem těchto stránek. Více se můžete dozvědět ve statistikáchNáhodný citát:
Štěstí neexistuje, jsou jen šťastní lidé.
Neznámý
Petr Macek
Poslední aktualizace: II. XI. MMXI
Další stránky s citáty:
Citáty - citaty.net
Citáty - www.citaty.estranky.cz
citáty - citaty.vtipy.net